POLITINFORMКиевское время

Статистика

Главная » 2010 » Февраль » 13 » БЮТ хоче перерахунку на 1200 дільницях
17:59
БЮТ хоче перерахунку на 1200 дільницях
Команда Юлії Тимошенко вимагає перерахувати результати голосування на 1200 дільницях - заявив керівник виборчого штабу Олександр Турчинов.Він також твердить, що команда Віктора Януковича, користуючись більшістю у ЦВК, намагається приховати масштабні фальсифікації, які, за словами пана Турчинова, відбулися як під час голосування, так і під час підрахунку голосів.

Керівник виборчого штабу Юлії Тимошенко каже, що наразі БЮТ провів перерахунок голосів на 7 дільницях, де фальсифікації результатів становили від 5% до 8% на користь Віктора Януковича.

Олександр Турчинов вважає, що перерахунок голосів, ініційований БЮТ, має бути цікавий і для політичних опонентів із Партії регіонів: "В першу чергу, це треба самому Януковичу для того, щоб переконати Україну у своїй легітимності. Тому що він, нагадаю, переміг тільки у 10 адміністративних одиницях. У той таки час Юлія Тимошенко отримала більшість у 17 адміністративних одиницях."

Кому потрібен перерахунок?

Тим часом у Партії регіонів упевнені, що суди та оскарження результатів виборів не змінять їх результати. Один із чільних регіоналів Микола Азаров заявив, що цього разу, на відміну від 2004 року, результати виборів будуть визначені виборцями, а не судами.

У Центральній виборчій комісії також вважають, що визнання недійсними результатів голосування на окремих дільницях не зможе вплинути на загальний результат виборів.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера каже, що оскарження результатів виборів, ініційоване блоком Юлії Тимошенко, може змінити остаточні результати лише на соті чи десяті відсотка.

"Суттєвих порушень, які би впливали на результати виборів, не було, проте один із кандидатів твердить: от, ми подали десятки і сотні скарг," - каже ще один член ЦВК Михайло Охендовський, призначений до комісії за квотою Партії регіонів, пояснюючи зволікання із підбиттям офіційний результатів виборів. Він вважає подані до ЦВК скарги "юридичним спамом," мета якого - створити ілюзію фальсифікації виборів.

БЮТ хоче перерахунку

Водночас заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, призначена до комісії за квотою БЮТ, твердить, що члени комісії дещо поверхово розглядають скарги і відмовляють у розгляді деяких скарг лише за формальними ознаками, наприклад, коли на скарзі відсутній поштовий індекс заявника. Відтак пані Ксенко-Чорна не виключила, що бездіяльність ЦВК при розгляді скарг може бути оскаржена у Вищому адміністративному суді Україні.

Офіційні результати

Згідно з попередніми результатами виборів, розрив між Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко складає 3.48% на користь пана Януковича. ЦВК вже отримала всі 225 протоколів із мокрими печатками, проте ще очікує 8 протоколів від окружних дільниць, де відбулося уточнення даних голосування.

Крім того, триває підрахунок результатів голосування за кордоном. Тож оголошення остаточних результатів виборів можна чекати не раніше понеділка - прогнозують у ЦВК.

У той таки час прибічники Віктора Януковича очікують, що оголошення офіційних результатів виборів має відбутися вже цими вихідними.

Про це заявила заступник голови Партії регіонів Ганна Герман. Вона також твердить, що перший президентський візит Віктора Януковича може відбутися до Брюсселя.

Не зважаючи на те, що офіційні результати президентських виборів в Україні ще не проголошені, впродовж останніх днів лідер Партії регіонів вже отримав низку привітань від світових лідерів з нагоди перемоги на виборах.

Категория: Новости Украины | Просмотров: 531 | | Рейтинг: 3.0/1


Loading...
comments powered by Disqus

Форма входа

Поиск

   Новости партнеров

Loading...