POLITINFORMКиевское время

Статистика

Главная » 2010 » Февраль » 10 » Микола Катеринчук: у Юлії Тимошенко є судова перспектива оскаржити вибори
13:02
Микола Катеринчук: у Юлії Тимошенко є судова перспектива оскаржити вибори
Народний депутат України (фракція НУНС) Микола Катеринчук вважає, що команді Юлії Тимошенко слід скористатися правом на оскарження результатів голосування у другому турі виборів Президента.
"Може йтися про порушення при підрахунку голосів у зв'язку з прийняттям Закону про ліквідацію квотного принципу формування виборчих комісій", - заявив Микола Катеринчук в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна".
Парламентарій констатує, що, оскільки розрив між кандидатами в Президенти є досить непереконливим, "а більшість населення бачило і знає, що відбувалися і підкуп виборців, і підвезення людей на дільниці, а також інші речі, які не можна назвати чесним формуванням думки на користь того чи іншого кандидата", судова перспектива у команди Юлії Тимошенко залишається. 

Окремо Микола Катеринчук зупинився на судовій проблематиці питання оскарження результатів волевиявлення громадян. Зокрема, за його словами, не дивлячись на те, в Законі прописано, що рішення Вищого адміністративного суду України є остаточним і оскарженню не підлягає, "у Верховного Суду є право у зв'язку з винятковими обставинами, які не були вивчені в судах попередніх інстанцій або були вивчені недостатньо повно, взяти справу у свої руки".
Микола Катеринчук підкреслив, що сьогодні є кілька варіантів, як оскаржити результати голосування. "На мою думку, юридична позиція повинна будуватися не тільки на Законі про вибори Президента, а й на міжнародних конвенціях. Взагалі я дивлюся на цей процес досить оптимістично", - відзначив він. 

Питання про те, що ніхто, окрім Блоку Юлії Тимошенко, в тому числі міжнародні спостерігачі, не відзначили порушень у ході виборів, Микола Катеринчук назвав істерією. "Що вони могли бачити? Хід голосування - як всі приходять і голосують. Ну, і агітаційну частина кампанії. Але в момент підрахунку голосів міжнародних спостерігачів на дільницях було дуже мало, інформацію вони отримували зі штабів. Тому ті, хто працював з міжнародними спостерігачами в штабі Януковича, звичайно ж, дали інформацію про те, що все пройшло добре. У штабі Тимошенко не поспішали з коментарями - і правильно, оскільки, щоб говорити, що все пройшло погано, потрібні докази. Зараз вони займаються збором цих доказів, і я думаю , що ситуація може кардинально змінитися", - пояснив Микола Катеринчук. 

"Мені здається, варто домагатися перерахунку голосів, перевіряти кожен бюлетень на тих ділянках, де результати виглядають підозрілими. Я думаю, що таких ділянок може бути від 600 до 7 тисяч", - підсумував народний депутат. 

Як відомо, Микола Катеринчук в 2004 році, будучи довіреною особою кандидата в Президенти Віктора Ющенка, зміг домогтися того, що Верховний Суд задовольнив його скаргу і скасував результати другого туру виборів, в якому Центральна виборча комісія визнала переможцем Віктора Януковича.

Категория: Новости Украины | Просмотров: 561 | | Рейтинг: 5.0/2


Loading...
comments powered by Disqus

Форма входа

Поиск

   Новости партнеров

Loading...